Először kicsit a virtuális gépről: Erre az Apple saját szoftverét a Parallels Dekstop alkalmazást használom, tökéletesen lehet vele Windows-t virtualizálni, de a teljesítménye és akkufogyasztása csak több, mert OS X alatt fut.
Az Apple másik megoldása a teljesértékü Windows használatára a BootCamp, mellyel windows bootolható pendrive-ot lehet készíteni, partícionálni, apple drivereket letölteni, tehát tud mindent amire szükségünk van, hát akkor kezdjük el.
Ma is kozelebb kerultem az OS X lelkehez, pedig nem akartam.
Egyszeruen BootCamp-el fel akartam telepiteni egy masik particiora egy windows 7-et, de jopar problemaba utkoztem.
Megoldás: indítottam kézzel egy backupot és el is tűnt az a 20 GB. :)
2. hiba: BootCamp-el el akartam készíteni a bootolható USB pendriveot, amin a windows lesz. Hibaüzenet: "your bootable usb drive could not be created".
Megoldás: Google, google, google és kiderült hogy a disk utilityben a windows iso dmg-t le kellett választani, hát a hibaüzenetből nem jöttem volna rá...
3. hiba: BootCamp, kész az USB telepítö: nem találja a windows installert, azt amit az előbb készítettem el a BootCamp-el.
Megoldas: Nem bootcamp-en keresztul telepítem fel, hanem disk utility-ben saját kézzel particionálok és a BootCamp úgyis elkészítette az USB telepítöt, arról telepítem a Windows-t.
Megoldás: Google, google, google, újra kell indítani a gépet, Command+S megnyomása, ott parancssorba beírom hogy "/sbin/fsck -fy" és akkor Single User Mode-ban indul el
Megoldás: Google, google, google, csak "fsck -fy" kell.
Megoldás: Disk Utility-ben Disk Repair ugyanezt csinalja
Megoldáss: refit telepítése, annak indításakor F2 megnyomása, ott Single Mode inditás kiválasztása és akkor ott "sbin/fsck -fy".
Láss csodát, tudtam partícionálni, majd Windows-t telepíteni, apple drivereket telepíteni. Kész, csak pár órámba telt...
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése