2012. december 17., hétfő

Dr. Tóth András: Marketingstratégiák 6 - Szembe az árral

Már egy ideje feliratkoztam Dr. Tóth András üzleti hírlevelére, kivételesen ez egy olyan hírlevél melyben mindig hasznos információkat találok (sok más hírlevéllel ellenkezőleg). A mai hírlevélben egy nagyon érdekes cikket találtam, méghozzá a Szembe az árral marketingstratégia.

Talpbetét

Előző cikkemben írtam már írtam a gyógytornáról, most hasonló témát vettem elő, méghozzá a talpbetétet, melyet pont a gyógytornászom javasolt. 3 hete hordom, leírom a tapasztalataimat most róla.

2012. december 12., szerda

Gyógytorna

Gyógytorna. Ez számomra általános- és középiskolában is egyet jelentett az unalmas, felesleges plusz tesiórákkal, amire nem szívesen mentem, pedig nagyon is hasznos lett volna. Azóta ez a kép megváltozott és nemrég én kerestem fel egy gyógytornászt problémáimmal (melyeket itt nem írok le). 5 hétig jártam egy gyógytornászhoz magánórákra heti 1 alkalommal, és már ennyi idő alatt sokat javult az állapotom és sok-sok jó gyakorlatot tanultam meg, melyeket itthon is rendszeresen elvégzek.

E bejegyzésben foglalom össze azokat a gyakorlatokat, melyeket megtanultam és azóta is alkalmazok

2012. november 17., szombat

Csepel Royal 3*, az új szerzemény

Vettem egy Csepel Royal 3* bringát. :) De előtte egy kis visszatekintés az időben... hogy is jutottam el odáig hogy megvegyem.


2012. november 15., csütörtök

Hackintosh

Kezdenék egy kis történelemmel, hogy hogy is lett nekem Apple számítógépem.
- 2010, iPod touch 1G
- 2011 január, MacBook Pro 13"
- 2011 szeptember, iMac 21.5" + 2006os fehér MacBook
- 2012 tavasz, MacBook Air 13"

Ideje megint váltani!

2012. november 13., kedd

Zene tanuláshoz

Szerintem nem csak én vagyok úgy, hogy nagy csöndben nem mindig szeretek tanulni, főleg éjfél után, de ha nem rakhatok be akármilyen zenét, mert az elveszi a figyelmemet a tanulásról.

Youtube-on persze kerestem zenéket az alábbi kulcsszavakkal: "Music for studying", "Relax music", ...
Ezekre kaptam is kismillió találatot, de mégse voltak az igaziak, majd bevillant hogy mikor kijött a Tron Legacy film Soundtrack-je, akkor azt mennyire szerettem is hallgatni tanulás közben.

Hát elővettem megint, Youtube-on természetesen a teljes Soundtrack megtalálató.
Nekem segít a tanulásban, főleg hogy nincs benne vokál. :)


Vicces, hogy a Soundtack-et már legalább 30-szor meghallgattam, de a filmet még nem láttam. De biztos vagyok benne hogy tetszeni fog, már csak az ismerős zene miatt is. :)

2012. november 11., vasárnap

Naptej monológ


Ha már célok, akkor egy videót ajánlok mindenkinek a figyelmébe, mely segíthet a célok realizálásában  és segíthet abban, hogy merre is induljunk el az életben, mit csináljunk.

A videó pedig a "Naptej monológ", mely eredetileg egy Mary Schmich esszé, melynek címe „Advice, like youth, probably just wasted on the young” , amely Chicago Tribune-ben jelent meg 1997-ben.
A beszéd legismertebb feldolgozását Baz Luhrmann készítette 1999-ben.

A teljesség igénye nélkül kiemelek pár gondolatot:
"Élvezzék a fiatalságuk erejét és gyönyörűségét,
Nem fogják élvezni a fiatalságuk erejét és gyönyörűségét amíg el nem kopik."

"20 év múlva visszanézik az önökről készült fotókat,
És eszükbe fog jutni amit ma még nem képesek megérteni, hogy mennyi lehetőség hevert önök előtt és mennyire csodálatosan néztek ki."

"Ne aggódjanak a jövő miatt,
vagy aggódjanak csak de tudják hogy az aggódás pont annyira hatékony, mint rágózással megoldani egy algebrai egyenletet."

Sokkal többet akartam kiemelni, de ezzel a hárommal csak kedvet akarok hozni a videó megnézéséhez. Igazából az egész videó szövegét le lehetne írni. (Lehet hogy később megteszem és kifejtem, de nem ma.)


Erre a videóra a Láthatatlan Egyetem időgazdálkodási tréningjének anyagában bukkantam rá, mely nem csak az időgazdálkodásról szól, hanem sokkal többről, de a céljaink meghatározásában is sokat segíthet.

2012. november 10., szombat

A célok gyakorlata

Előző bejegyzésemben kifejtettem a célok elméletét, miért is kellenek célok egy ember életében.
Most szeretnék gyakorlati tanácsokat, tippeket adni ahhoz, hogy hogy is érdemes ennek nekilátni a gyakorlatban.

Előre kijelentem, hogy ez nem kis feladat, sok időt kell rá fordítani, nem fogom én megcsinálni helyetted és ennek a bejegyzésnek az elolvasása csak a kezdet. A munka nagyobb része már a tiéd lesz!

1. Gondolkozzunk a céljainkról
Fogj meg egy papírt és kezdd azzal, hogy végigpillantod, hogy eddig milyen célokat értél el, eddig mire lehetsz büszke, milyen dolgokért lehetsz már hálás. Ezekből juthatnak eszedbe hasznos célok.
Igen, fogj egy fehér A4-es lapot és tollal írd le, vagy (szerintem rosszabb esetben) írd a számítógépeden egy jegyzettömbbe. Nem elég csak fejben tartani őket, le is kell írni.
Ha most nem kezded el leírni, akkor semmi értelme tovább csinálni. Komolyan!

Miért kell leírni? A célok elméletéről szóló bejegyzésben kifejtettem.

Hogy képzeled el a jövődet 10 év múlva?
Egy másik papírra az alábbi témaköröket írd le, hogy hogy képzeled el 10 év múlva magadat. Írjuk le úgy, mintha már megtörtént volna.
          - körülmények, otthon
          - munka, hivatás
          - kikapcsolódás, hobbi
          - bakancslista (amit mindenképp meg akarsz tenni egyszer legalább az életedben)
          - jó szokásaim
Mindegyik témakört fejtsd ki úgy, mintha 10 év múlva egy régen látott barátodnak mesélnéd el azt, hogy milyen az életed, mik jellemzően a fenti témakörökben az életedre.

Most a múltba és a jövöbe is tekintettél, belegondoltál. Ezután a célok megfogalmazása már könnyebb lesz.


Tippek célok témaköreihez:
- pénzügy
- egészség
- kommunikáció és egyéb képességek
- párkapcsolatok
- másokon segíteni
- siker (avagy nagyszabású dolgokat véghezvinni)



2. Fogalmazzuk meg a céljainkat, írjuk is le őket
Célos papír:
Fogj egy lapot és készíts rá egy 4 oszlopot, az alábbi oszlopnevekkel
          - Cél
                A célod neve és annak rövid kifejtése
          - Határidő
                Mikorra akarod elérni ezt a célt
          - Részfeladatok
                Milyen részfeladatokból áll a célod véghezvitele.
          - Cselekvési terv
                Milyen sorrendben véged el a részfeladatokat, mivel kezded és mivel folytatod utána.

Majd töltsd ki a táblázatot a céljaiddal, az alábbiak alapján:
- írjuk le úgy, mintha már megtörtént volna
- olyan dolgokat írjunk, amikre ráhatásunk van
- pozitív dolgokat írjunk
- pontosítsuk a céljainkat, amennyire csak tudjuk
- mindenképpen adjunk a céloknak határidőt

Ha ez megvan, akkor kész is vagyunk a céljainkkal. Hátradőlhetünk és örülhetünk hogy most mindent megtettünk amit csak tudtunk és majd jó lesz az életünk? Nem! Tenni is kell értük. Erről szól a hármas pont.


3. Foglalkozzunk a céljainkkal, időről-időre gondoljuk át őket

A leírt célok önmagukban semmit sem érnek, ha nem foglalkozunk velük. Mindig tartsd szem előtt, hogy emlékezz rájuk, a heted átgondolásakor olvasd át, és az alapján tervezd meg a hetedet. Ha kell akár hetente újra is írhatod a célos papírodat. A célos papír elhatározás a céljaid mellett, de nem kötelező tartani hozzá magadat, változtathatsz idővel a céljaidon.

Alakíts ki a célod után mérhetetlen vágyat! Szeresd meg a céljaidat és ne csak a cél elérésére vágyj, hanem élvezd az utat, amíg a célodat eléred, hiszen a cél elérése legtöbbször egy pillanat vagy rövid idő, de amíg a célt véghezviszed az hetek, hónapok vagy évek munkája.



Emlékeztetési technikák - Képzettársítás

Például, ha látok egy autót az utcán, arról eszembe jut róla, milyen jó az új (bár még nem létező) Mercedesemben furikázni.
 Leírom céljaimat akár külön-külün papírra, illetve számítógépbe elektronikus formában is sokféle képpel részletezve, amiket kirakhatok a falamra, ahol minél többet látom, lehetőleg olyan képekkel, melyek minél inkább azt az érzést keltik, hogy már elértem a célom, nem pedig csak azt, hogy "ezt szeretném".

A legfőbb, legfontosabb céljaidról (természetesen ugye mindíg határidőkkel) képeket tarthatsz a tárcádban, s mindig magadnál hordhatod. Ha szép fotomontázst készítesz, akkor másoknak is gyakran megmutatod. A lakás különféle helyeire kiragaszthatsz célokat (akár szöveges, akár képes formában) kategorizálva, szisztematikusan.
Ezek a technikák sokat tudnak segíteni, és megsokszorozhatják a célod elérésének esélyét.
 Alkalmazd őket minél körültekintőbben, és találékonyabban!
 Az egész egy játék, mely az álmaidról szól, s hogy mennyire vágysz rájuk valójában! :)

Az fenti anyag elkészítésében sokat köszönhetek a Láthatatlan Egyetemnek, ahol időgazdálkodási tréningen vehettem részt.
További forrás:
https://célok.hu


Bejegyzéseim az időgazdálkodásról:
1. A célok elmélete
2. A célok gyakolata

2012. november 2., péntek

A célok elmélete

Az emberek életét alapvetően az határozza meg, hogy milyen célokat tűznek ki maguk elé. Azt, hogy mi lesz az életükben, azt nem az határozza meg, milyenek a körülményeink, van-e szerencsénk, vagy sem, hanem az, hogy mit akarunk elérni, milyen céljaink vannak.

Súlyos betegségek foglalkozó orvosok állítják, hogy a beteg felépülése alapvetően attól függ, hogy van-e célja és meg akar-e gyógyulni. Akinek komoly oka van arra, hogy meggyógyuljon, (vagy akár komoly okot teremt magának!) az meggyógyul. Célok nélkül az egészséges ember is könnyen meghal.

2012. november 1., csütörtök

Divvy - ablakkezelés Mac platformon

Mikor legelőször találkoztam az OS X operációs rendszerrel, az ablakkezelését elmaradottnak találtam a Windows 7-hez képest. Először is nem értettem, hogy mire jó az a zöld gomb, ami Windows-on teljes képernyőre méretezi az ablakot. Azóta megbarátkoztam vele (majd egy másik bejegyzésben kifejtem), használható, csak kicsit másra való.

Rendben, akkor nem a zöld gombbal, de akkor egérrel kell mindig teljes képernyőre széthúznom az ablakot? Illetve a Windows-ból jól ismert funkció, amikor az alkalmazásablakot a képernyő szélére húztam, akkor kitöltötte a fél képernyőt, az is hiányzik. Egyszerű és kényelmes, de Mac-en ez mégis hiányzik.
(Közben Csepi felhívta rá a figyelmemet, hogy Shift+Zöld gombbal teljes képernyőre ugrik az ablak.)

Divvy

Végül is megtaláltam azt az alkalmazást, amely képes erre, ez pedig a Divvy. Az alapképernyőn lehetőség van az alkalmazások kézzel történő (de nagyon gyors és egyszerű) átméretezésére.

Jó funkció, de én ezt szinte sose használom. Helyette viszont a gyorsbillentyűket annál inkább. A beállítások között a harmadik fülön van eldugva, pedig szerintem ez a legfontosabb funkciója.

Előre beállíthatunk képernyőméreteket. Nekem 6 van, ezek teljesen kiszolgálnak. Teljes ablak, képernyő közepe, jobb oldal, bal oldal, teteje és alja a képernyőnek.
Mac-en másra nem használt billentyűkombináció a Control+Option+Command. Ezt kombinálva kurzor, enter és backspace billentyűkkel megtaláltam Mac-en a leggyorsabb ablakkezelési módot.

A Divvy megvásárolható a Mac App store-ból, illetve Windows-ra is elérhető. 13 eurós ára nem kevés, viszont nagyon hasznos alkalmazás.

2012. augusztus 13., hétfő

Hullócsillag

Tegnap este hullócsillagot voltunk nézni a Párommal. :)

Budapesten a fényszennyezés miatt nem lehet látni a csillagos eget, hogy szépen láthassuk ki kell utazni Budapeströl, de megérte. A választásunk Budakeszire esett, vagyis a Budakeszi vadaspark melletti füves területre. A rétet a sötétben nem találtuk meg, de a vadaspark parkolója is tökéletes volt hullócsillag nézésre. Meleg ruha, pokróc, elemlámpa, meleg tea, összebújás. :)
1-2 óra alatt 6-8 hullócsillagot is láttunk, utána hidegre fordult az idö és hazajöttünk.

Hullócsillag nézésre, esti kirándulásra vagy kis esti táborozásra az erdö mellett ajánlom a helyet.
Budapeströl a Széll Kálmán térröl 22-es busszal kell menni Budakeszi Vadaspark megállóig és onnan a tábla mutatja is hogy merre kell menni, kb 1 km-es séta (ebböl 400 m-t lehet az erdöben is megtenni, sötétben izgalmas).
Visszafelé 0:15 körül is van busz, illetve egész 55 körül minden órában van éjszakai járat. :)



2012. augusztus 12., vasárnap

A férfi

Kezdjuk is az elso bejegyzessel. Nem lesz hosszu.
Miert kezdem ezt el?
mert a social-media oldalakat mar kezdem megunni, egyszerubbnek tartom ha csinalok egy sajat blogot a gondolataimmal :)

let's go.

eloszor is egy konyvajanlo (ezt fogom a vonaton most delutan olvasgatni):